کد خبر: 6150
تاریخ انتشار: دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 -    8 May 2017
ارسال به دوستان
الف الف

/ / / Moon calculator / /

Moon Calculator برنامه ای تحت Dos است که قادر به محاسبه موقعیت، سن، فاز و دیگر مشخصات نجومی ماه می‌باشد. این نرم افزار این امکان را به کاربر می‌دهد که با وارد کردن موقعیت جغرافیایی بتواند از وضعیت رویت پذیری هلال ماه مطلع شود. این نرم افزار محاسبات لازم برای بررسی رویت هلال ماه را در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد. با کمک Moon Calculator می‌توان از زمان طلوع و غروب خورشید و موقعیت آن در آسمان اطلاع کسب کرد. همچنین محاسبات تکمیلی در مورد ماه مانند زمان اوج و حضیض و پیش بینی وضعیت اهله ماه از دیگر فواید این نرم افزار است.

در بخش دیگر با ارائه نقشه‌ای می‌توان وضعیت رویت پذیری را در کشورهای مختلف دید و این امکان را داشت که به پیش‌بینی تقویم هجری قمری پرداخت. با کمک نرم افزار امکان شبیه‌سازی شکل هلال ماه و موقعیت ماه در آسمان وجود خواهد داشت.

 این نرم افزار  توسط مُنظور احمد (Monzur Ahmed) طراحی شده است که نسخه 6 این نرم افزار در سال 2001 در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزار می توانید به پایگاه اینترنتی نرم افزار، به نشانیhttp://www.ummah.net/ildl/mooncalc.html مراجعه کنند.

منبع:سایت موسسه ژئوفیزیک تهران

برای دریافت مقاله ای با عنوان معرفی ومقایسه نرم افزارهای accurate time  و moon calculator  از آقای سیدحسن میر سالاری اینجا را کلیک کنید.